Zdrowe i błyskawiczne suszenie włosów

Kwadrans na dotarcie do pracy plus niewysuszone loczki – coś podobnego zdarza się każdej z nas. W takim przypadku niezbędna jest znajomość dobrych sposobów na błyskawiczne osuszenie włosów. Najważniejsze, aby nie używać do oporu wydajności energetycznej suszarki, bowiem to idealny kierunek, ale do gorszego punktu, którym jest znaczne pogorszenie odporności włosów. Jak więc szybko suszyć włosy? Jak pomogą w tym średnie ręczniki 30×50?.

Sprawnie i szybko – osusz włosy za sprawą sprytnych sposobów

Jeżeli twoje włosy suszą się przeważnie bardzo powoli lub zwyczajnie nie chcesz mieć na głowie mokrego ładunku, koniecznie przeczytaj ten artykuł do ostatniego zdania. Można zastosować sposoby, by okres efektywnego wysychania był o 15 minut krótszy. Mechanizmy wskazanych technik bazują na naturalnych zjawiskach, bez użycia ostrych działań, które niestety niszczą włosy. W razie potrzeby wypróbuj każdą po kolei i sprawdź, która przyniesie dobry efekt na naprawdę mokrej głowie:

Suszarka

Może to i jedna z lepszych metod, jednak sporo osób unika ciepła, które ma niejednoznaczny wpływ na stan fryzury. Te spośród nas, które bardzo ścigają się z czasem, muszą głowę przy czubku letnim, delikatnym nadmuchem – włosy na końcach schną dużo, dużo szybciej, zdążą wyschnąć przed końcem przygotowań do wyjścia. Warto także przelecieć głowę chłodnym nawiewem – przy użyciu urzadzenia z jonizacją, wyjdzie z tego wyjątkowo skuteczna metoda. Nie posiadając innego innej opcji, można od wielkiego dzwonu wysuszyć głowę bez żadnych zabezpieczeń, nie zapominając o potraktowaniu włosów sprayem chroniącym przed gorącem i finale suszenia chłodnym nawiewem, które obkurczy rozgrzane łuski włosów oraz nabłyszczy stylizację.

Odsączanie włosów z wody

Nie tylko zastosowanie suszarki, czyli zbyt mocne tarcie ręcznikiem, może szkodzić włosom. Absorbujące wilgoć ręczniki 30×50 z mikrofibry mogą okazać się niezwykle potrzebne. Przed otuleniem włosów materiałem, należy je dobrze wyżąć niczym bieliznę podczas przepierki. Włosy powinny być naprawdę dobrze odsączone. Czasem wybiera się także ręczniki frotte, z tym że u licznych osób mogą przyczynić się do stroszenia włosów.

Turban – sposób na mokre włosy

Właśnie w tym momencie najlepiej szczelnie zawiąząć włosy w turban z bawełny. Odsączenie nadmiaru wilgoci wymaga bardzo ciasnego zawinięcia.

Ciepły ręcznik

Przed użyciem ręczniki powinny ogrzać się na grzejniku, ponieważ temperatura pomaga w suszeniu włosów. Musimy tylko wziąć pod uwagę, aby nie za silnie go ocieplić.

Post Author: ds_admin