Ręczniki sportowe nie tylko dla wyczynowców

Ostatnio zapanowała wśród nas moda na sportowy styl życia oraz dobrą kondycję. Wyróżnia się to tym, że wiele osób regularnie chodzi na siłownię, uprawia fitness lub jogę, biega w plenerze, gra w tenisa, pływa czy jeździ rowerem. Jednym z elementów niezbędnych w chwili wysiłku fizycznego jest sprawdzony ręcznik sportowy wykonany z szybkoschnącego materiału, który pozwoli nam szybko wytrzeć ciało.

Jakie zalety posiada mikrofibra.

Dla wszystkich sportowców chętnie wykonujących różne ćwiczenia dobrą opcją powinien być ręcznik sportowy uszyty z mikrofibry. Mikrofibra to technologia zrobiona z mieszanki włókien poliestrowych oraz poliamidowych. Do głównych plusów ręcznika sportowego należy włączyć to, że dużo szybciej pochłania wilgoć (siedmiokrotnie większa absorpcja wody), a do tego błyskawicznie wysycha. Dzięki temu jest znacznie lepszy niż frotowe ręczniki. Poza tym nie jest ciężki i zajmuje mało miejsca po złożeniu w kostkę, dzięki czemu perfekcyjnie nadaje się do korzystania z niego w każdej sportowej sytuacji. Warto wspomnieć, że jest stosunkowo tani, jest wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, delikatny w użytkowaniu i nie zawiedzie w żadnej sytuacji. Jeżeli przeważnie korzystamy z siłowni lub sali fitness, to z pewnością postawmy na cienki ręcznik, który satysfakcjonująco sprawdzi się podczas błyskawicznego wycierania potu z karku, czoła czy szyi. Jednak na basen lub saunę lepiej jest zabrać ze sobą model o większej wadze, ponieważ skuteczniej wchłonie całą wodę z powierzchni ciała. Warto zaznaczyć, że dużym plusem wszystkich ręczników z mikrofibry jest to, że praktycznie nigdy nie powodują podrażnienia nawet alergicznej skóry w czasie jej osuszania, są stuprocentowo przeciwbakteryjne, a dodatkowo charakteryzują się perfekcyjną przepuszczalnością powietrza, dając naszej skórze oddychać. Ręczniki sportowe na pewno zachwycą każdego wielbiciela treningów.

Nadeszła kolej na wybór ręczników sportowych.

W sprzedaży zobaczymy pełno ręczników sportowych. To, jaki model wybierzemy zależy od koloru, powierzchni, wagi, desenia jak i również rodzaju wykorzystanej do produkcji mikrofibry (między innymi mikrofibra pluszowa, hybrydowa, pętelkowa, polarowa, płaska itp.). Powszechnie stosowane są głównie modele z oferty fitness o wymiarach 50×90 cm oraz 70×140 cm. Dla wszystkich tych, którzy podczas ćwiczeń chcą także czuć się ladnie, wyprodukowano modele w wielu jaskrawych kolorach, na przykład seledyn, róż, fiolet, czerwień lub turkus. Lepszy mały czy duży ręcznik?. Tak naprawdę warto kupić od razu dwa: kształt mini posłuży nam bowiem do doraźnego zbierania potu jeszcze w czasie uprawiania sportu a wielki wykorzystamy do wytarcia skóry na przykład po prysznicu. Zakładając, że rozważamy żeby nasz ręcznik sportowy był używany nie tylko podczas uprawiania sportu to warto nabyć ręcznik z mikrofibry frotte pętelkowej. Taki ręcznik jest równocześnie bardzo chłonny jak i niespotykanie sprężysty, puszysty oraz delikatny w dotyku. W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem może być również seria mikrofibry frotte pluszowej. Taki ręcznik w użyciu przypomina klasyczne frotowe ręczniki oraz wyróżnia się ponadprzeciętną miękkością za sprawą okazałej gramatury. Dla niektórych ich gramatura może być minusem, gdyż zajmują za wiele miejsca w torbie. Innym typem mikrofibry jest mikrofibra płaska, którą zdecydowanie upodobają sobie miłośnicy uprawiania innych sportów, choćby jazdy na rowerze czy wspinaczki. Podstawową właściwością mikrofibry płaskiej jest jej całkowita gładkość powierzchni, dzięki której wykazuje odporność na strzępienie się oraz z łatwością nadaje się do druku sublimacyjnego. Jeśli ręcznik z mikrofibry będzie towarzyszył nam podczas np. noclegów pod namiotem lub innych aktywności to możemy taki model bez obaw suszyć na wolnym powietrzu.

Post Author: ds_admin