Gdy Twój mąż wraca pijany…

Bolesnym problemem dotykającym rodziny jest nadmiar alkoholu. Dotyka to osób w każdym wieku i w różnych środowiskach. Bywa, że pić będą mąż i żona, aczkolwiek okazuje się też, że nałóg ten dotyczy jednej osoby. Nie ma jednego typowego modelu wejścia w nałóg!

Pijany mąż jako tykająca bomba

Specjaliści wskazują, że to to brzydszej płci ciężej dać sobie radę z piciem napojów wyskokowych. Gdy zdarza się to od czasu do czasu, domownikom łatwiej jest z tym żyć, niestety najczęściej ojciec i mąż każdego dnia przychodzi do mieszkania pijany. Mamy tu zależność – im częściej się to zdarza, tym w poczuciu nieprawdopodobnego lęku, czy nawet przerażenia, funkcjonuje pozostała część domowników. Szkodę ponosi nie tylko stan posiadania, ale pojawia się niska samoocena i pogorszenie samopoczucia żony oraz dzieci, odczuwających wstyd przed sąsiadami .

Stałe awantury i kłótnie w przy najmłodszych?

Przypadek przypadkowi nierówny i jeden alkoholik w stanie upojenia zaśnie dość szybko, a inny będzie dążył do konfrontacji wynajdując różne rzeczy, aby móc pokazać swoją pozycję. Niestety, interakcje z uzależnionym od używek ojcem będzie mieć fatalny wpływ nie tylko na ich teraźniejszość. Jak dowodzą badania naukowe, mają one pod wejściu w dorosłość większą skłonność do naśladowania zachowań ojca, przez co problem ten może się ciągnąc przez pokolenia.

Jak sobie radzić?

Zdarza się, że rozmaite impulsy pomagają wyjść alkoholikom z ich nałogu, lecz częściej pozostają przy alkoholu. Sporo matek, chcąc obronić pociechy przed nieobliczalnym pijakiem, wybiera samodzielne życie. Nie jest to trudne w takiej sytuacji gdy chodzi o paragrafy, jednak może temu przeszkadzać sfera psychiczna. Obu tym sferom z pewnością zaradzi dobry adwokat. Najlepszy sposób to wpisać w Googlach np. „adwokat kraków rozwód„, dzięki czemu pojawią się oferty wielu instytucji prawnych zajmujących się tego typu sprawami sądowymi. To raczej wiadome – procesy nie są za darmo, ale z drugiej strony nie kosztują tyle, by nie pozwolił sobie na nie przeciętny Polak. Po podjęciu decyzji o zakończeniu związku lepiej doprowadzić sprawę do końca i cieszyć się wolnością i uśmiechem dzieci.

Post Author: ds_admin